HYPERBARICKÁ KOMORA


Popis hyperbarické komory

Rozměry: délka 140 cm, šířka 130 cm, výška 165 cm váha 90kg

Rozměr vchodu: čtvercový boční 85 cm šířka x 150 cm výška

Vhodné i pro vozíčkáře nebo imobilní zákazníky, vozíčkem lze zajet pohodlně dovnitř komory

Materiál: TPU (měkký)

Využití pro dvě osoby

Snadné použití i ovládání

Tlak je 32 kPa - 1,3 ATA


Kompresor pro hyperbarickou komoru

Kapacita: 85l / min

Bezolejový duální

Duální HEPAFILTR A CO2 filtr

Rozměry: 530x1075x455 mm


Kyslíkový koncentrátor OXY AIR

Výstupní průtok kyslíku 5 l/min

Tlak: zvýšený tlak 50Kpa vhodný pro hyperbarickou komoru

Koncentrace kyslíku až 97 %

Hlučnost 40/45 dB

Napájení 220 V AC/Hz

Příkon/Spotřeba 300 W

Rozměry (v x š x h) 365x400x650 mm

Hmotnost 30 kg


Lékařský certifikát ISO13485, CE Medical 0123 a FDA

Robustní provedení přístroje je konstruovano pro dlouhou životnost a má automatický systém, který rozpozná zda je koncentrátor připojen k HBOT nebo se použije pouze k dýchání kyslíku přes masku. Obyčejné Koncentrátory nejsou vhodné pro použití s HBOT jelikož nejsou kostruovány pro tlak v hyperbarické komoře.

Hyperbarická oxygen terapie přináší několik desítek efektů a změn nejen v oblasti transportu a metabolismu kyslíku, ale také na kardiovaskulární, respirační, neurologické, metabolicko-biochemické, imunitní a enzymatické úrovni. HBOT má vliv na metabolismus mikrobů především díky produkci reaktivních kyslíkových substancí. Je zesílen „respirační burst“ leukocytů, čímž se zlepšuje obranyschopnost organismu.NEUROREHABILITACE

Mimořádné výsledky u neurologických pacientů jsou spojené s moderními ve světě ověřenými metodami a špičkovým vybavením !

PODMOŘSKÝ SVĚT

Jedinečný multisenzorický prostor, který rozvíjí u dětí smyslové vnímání, komunikaci, motoriku a různé kognitivní funkce.

KRANIOSAKRÁLNÍ TERAPIE

Jedná se o rehabilitační metodu, která navrací člověka ke zdraví. Základem je vztahový dotek a bezpečí, umění naslouchat a být vnímavý.

Průběh procedůry v hyperbarické komoře

V přetlakové komoře klient inhaluje kyslík z externího kyslíkového koncentrátoru. Na počátku kompresní fáze začne pociťovat mírný tlak v uších. Ideální je proto vyrovnávat tlak ve středouší polknutím nebo zíváním po dobu nárůstu tlaku. Pokud je tlak nepříjemný a nedaří se ho vyrovnat, je zapotřebí upozornit obsluhu nebo uvolnit odtlakovávací rychlo-ventil.

Procedura je rozdělena do následujících fází:

1. Komprese - zvyšování tlaku vzduchu v komoře
2. Isokomprese - probíhá procedura, při které se dýchá kyslík
3. Dekomprese - z komory je vypouštěn vzduch a dochází k vyrovnání tlaku s atmosférickým tlakem vzduchu

Terapie je bezbolestná, neinvazivní a při dodržení pokynů během terapie i bezpečná. Během 60 minutové procedury v hyperbarické kyslíkové komoře je možno relaxovat při hudbě, spát nebo si číst. Ideální je absolvovat kúru jako součást intenzivního neurorehabilitačního programu, nebo alespoň 1x týdně při ambulantní rehabilitaci. HBOT lze absolvovat také jen jako ozdravnou proceduru.

Domluvte si program pro své zdraví

Hyperbarická oxygenoterapie pomáhá korigovat hypoxický stav zvýšením antimikrobiální aktivity vedoucí k dodávce kyslíku a útlumem účinků zprostředkovaných faktorem indukujícím hypoxii.